Do czego służy T stołek?

Jak większość krzeseł, stołków czy foteli dla dzieci służy do siedzenia ale nie tylko. Jest doskonały do reakcji równowagi, kontroli tułowia, reakcji integracji sensorycznej i skupionej uwagi.

Wiele dzieci, nastolatków zmaga się z problemami postawy oraz dysfunkcją SI czyli problemami integracji sensorycznej.

Stołek T czyli T stool do drewniany jedno nogi rodzaj stołka, krzesła, który pozwala na lepszą koordynację, balans ciała oraz o wiele więcej.

To pierwsze krzesło dla dzieci na którym można i powinno się BUJAĆ!

T stołek – SI czyli Integracja Sensortyczna i jej zaburzenia

Stołek T to nowa i innowacyjna adaptacja siedzenia, zaprojektowana dla dzieci z problemami z integracją sensoryczną. T stołek zapewnia delikatny przedsionkowy, pionowy ruch w górę iw dół, przy jednoczesnym zachowaniu postawy, skupienia i kontroli tułowia wymaganych do utrzymania pozycji siedzącej na standardowym stołku T.


T stool to praktyczne, ekonomiczne i przenośne rozwiązanie, które łączy w sobie zarówno sensoryczne, jak i wzmacniające elementy piłki terapeutycznej oraz standardowego stołka T.
Można wykorzystać do zwiększenia siły rdzenia, utrzymania skupienia i zmniejszenia dolegliwości stawów, jednocześnie promując ogólne samopoczucie użytkownika. Jest zalecany dla dzieci w wieku przedszkolnym w okresie geriatrycznym pod odpowiednim nadzorem dla zachowania równowagi. Dorośli i dzieci z ADHD, autyzmem lub zaburzeniami przetwarzania sensorycznego, a także ci, którzy wykazują niski ton lub brak skupienia, mogą skorzystać ze stymulacji sensorycznej zapewnianej przez nasze rozwiązanie. Wszystkie modele są wykonane z litego drewna.

Pobujaj się na T stołku

Nie huśtaj się na krześle! Siedź prosto!

Nie huśtaj się na krześle! to hasło, które każdy jako dziecko słyszał wielokrotnie….

Siedź prosto na krześle! to kolejne nieśmiertelne stwierdzenie wykrzykiwane przez rodziców, dziadków oraz inne osoby…

A zatem czy jest taki stołek, taboret, krzesło, które wręcz zmusza do bujania, huśtania i innych wygibasów a przy tym jest bezpieczne, funkcjonalne, proste i daje dużo radości.

TAK! T stołek, T stool czy po prostu balansujący stołek z jedną nogą.

Idealne krzesełko dla dziecka

Drewniane, bujające, pozwalające na koordynację przy komputerze stołki

Nasza firma nie tylko produkuje coś z drewna litego buku, jesion, dąb, orzech lecz zajmujemy się produkcją z żywicy epoksydowej.

Tstool – stołek nie jest dla głupców …


Nie mogę uwierzyć, że nigdy o tym nie pisałem !!! T-stołek. Jest to stołek z jedną nogą, który pomaga uczniom, dzieciom oraz dorosłym pozostać na miejscach. Cóż, w zasadzie to wszystko. Pozwala na poruszanie się od rdzenia w dół do mnie, ale ciało pozostaje w pozycji siedzącej.

Świetnie działa na uczniów, którzy mają za dużo energii. Założę się, że jako dziecko bardzo skorzystałbym na jednym z nich! Problem w tym, że podobnie jak wiele innych przedmiotów z dziedziny nauczania, jest naprawdę bardzo drogi!

Więc co zrobiłem, poprosiłem o pomoc kilku dobrych ludzi aby pomogli mi znaleźć odpowiednie części i pomogli mi go zrobić samodzielnie.

Moje dzieci go kochają. Ciągła walka o to, kto może ich używać … i działają !! L

Ścianka wspinaczkowa w pokoju dzieci?

Jeśli szukasz inspiracji jak sprawić aby Twoje dzieci odeszły od komputera? Gimnastyka w czystej postaci, zdrowo i przyjemnie to zapraszamy do zapoznania się z jednym z naszych ostatnich projektów.

Ścianka wspinaczkowa w pokoju zabaw.

Składa się z 2 płyt o wymiarach 2500×1250 mm.

Dzieciaki w czasie pandemii po prostu ją uwielbiają. Nie zajmuje dużo miejsca, można ją montować na skośnym poddaszu!

Czy Twoje dziecko ma problem z postawą? Siedzi krzywo przy biurku?

Poprawna postawa będzie sprzyjać kontroli rąk i dłoni podczas pracy. Jeśli nie widzisz tego u swojego dziecka, ważne jest, aby sprawdzić jego siłę rdzenia kręgowego. Sprawdź kilka czynności, aby zobaczyć, czy Twoje dziecko może je wykonać bez większych trudności i frustracji.

Czy Twoje dziecko może usiąść na krześle bez pochylania się, aby grać w ulubioną grę przez 5 minut bez pochylania się?

  • Doskonale do tego nadaje się TStool czyli jednonogie krzesełko.

Czy Twoje dziecko może leżeć na brzuchu na ziemi i utrzymywać pozycję supermana (ręce i nogi nad ziemią) przez co najmniej 30 sekund?

Czy Twoje dziecko może leżeć na plecach i zwinąć się jak piłka (podnosząc głowę i nogi z ziemi) i trzymać je przez co najmniej 30 sekund?

Czy Twoje dziecko może trzymać mostek (położyć się na plecach i ugiąć kolana, a następnie podnieść pośladki z ziemi) przez 15 sekund?

Czy Twoje dziecko może trzymać deskę przez 30 sekund?

Czy Twoje dziecko może przejść 10 kroków do przodu i 10 do tyłu bez opierania się na ziemi?

Czy Twoje dziecko może krab chodzić bez opierania pośladków na ziemi?

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z kilkoma z tych czynności, prawdopodobnie ma słaby kręgosłup i może to przyczynić się do problemów z pisaniem, skupieniem, czytaniem i innymi wadami. Wykonywanie codziennych czynności promujących wzmocnienie rdzenia może pomóc Twojemu dziecku w dalszym wzroście i rozwoju. Znaleźliśmy obszerny program ćwiczeń dostarczony zachęcamy do zapoznania się i wypróbowania niektórych z poniższych działań.

Call Now ButtonZadzwoń