Czy Twoje dziecko ma problem z postawą? Siedzi krzywo przy biurku?

Czy Twoje dziecko ma problem z postawą? Siedzi krzywo przy biurku?

Poprawna postawa będzie sprzyjać kontroli rąk i dłoni podczas pracy. Jeśli nie widzisz tego u swojego dziecka, ważne jest, aby sprawdzić jego siłę rdzenia kręgowego. Sprawdź kilka czynności, aby zobaczyć, czy Twoje dziecko może je wykonać bez większych trudności i frustracji.

Czy Twoje dziecko może usiąść na krześle bez pochylania się, aby grać w ulubioną grę przez 5 minut bez pochylania się?

  • Doskonale do tego nadaje się TStool czyli jednonogie krzesełko.

Czy Twoje dziecko może leżeć na brzuchu na ziemi i utrzymywać pozycję supermana (ręce i nogi nad ziemią) przez co najmniej 30 sekund?

Czy Twoje dziecko może leżeć na plecach i zwinąć się jak piłka (podnosząc głowę i nogi z ziemi) i trzymać je przez co najmniej 30 sekund?

Czy Twoje dziecko może trzymać mostek (położyć się na plecach i ugiąć kolana, a następnie podnieść pośladki z ziemi) przez 15 sekund?

Czy Twoje dziecko może trzymać deskę przez 30 sekund?

Czy Twoje dziecko może przejść 10 kroków do przodu i 10 do tyłu bez opierania się na ziemi?

Czy Twoje dziecko może krab chodzić bez opierania pośladków na ziemi?

Jeśli Twoje dziecko ma problemy z kilkoma z tych czynności, prawdopodobnie ma słaby kręgosłup i może to przyczynić się do problemów z pisaniem, skupieniem, czytaniem i innymi wadami. Wykonywanie codziennych czynności promujących wzmocnienie rdzenia może pomóc Twojemu dziecku w dalszym wzroście i rozwoju. Znaleźliśmy obszerny program ćwiczeń dostarczony zachęcamy do zapoznania się i wypróbowania niektórych z poniższych działań.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now ButtonZadzwoń